Canlı Destek
Online

Ürünler Hakkında Genel Bilgi

               Şampiyon Filtre; ürünleri araç üreticilerin belirlemiş oldukları teknik spesifikasyonlarda filtreleri tasarlayıp müşterilerin hizmetine sunmaktadır. Kullanılan yüksek  teknoloji, kaliteli hammaddelere rağmen , final kontrol hattında. %100 tüm filtrelerimiz basınç testlerinden geçirilmektedir.

                Araçlarda genelde yakıt, yağ, hava filtreleri bulunmaktadır. Bu 3 sistem her ne kadar ayrı görünse de birbirini tamamlayan entegre bir sistemdir.

                İçten yanmalı motorlar yakıt/hava karışımının, olması gereken oranda karışım sağlanırsa maksimum güç ve düşük yakıt tüketimi sağlanabilir. Beraberinde aracınız istediğiniz performansta çalışır. Buda emilen havanın temiz olması, dolayısı ile kaliteli bir hava filtresi ile sağlanabilir. Buda beraberinde çevreci olup, aracın emisyon değerlerini minimize edecektir.

                Günümüz motorlar yüksek tork ve gücüyle, temiz yağlı ve sürtünmenin minimize edildiği bir ortamda çalışmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç olan temiz yağı sağlayabilmek, motorun çalışma anında oluşan kurum ve karbon taneciklerini sistemden uzaklaştırmakla sağlanabilir. Kapalı devre çalışan bu  sistemde yağ filtresi birinci derecede önem arz etmektedir. Şampiyon filtre, yüksek  kir  tutma kapasiteli, verimliliği yüksek, montaj kolaylığı sağlayan, istenilen basınçlara dayanıklı, standartlara uygun ve teknolojik test cihazları ile kontrollerden geçmiş ürünlerini son kullanıcılarla paylaşmaktadır.

                 Yakıt sistemleri karmaşık  bir yapı olup, yakıt pompası, enjektörler, enjeksiyon pompası gibi bir çok komplike parça birbirine bağlı çalışmaktadır. Bu nedenle yakıtta bulunan su, kir, pas gibi istenmeyen parçalar sisteme maliyeti yüksek arızalara neden olabilir. Yakıt filtrelerindeki karmaşık dizayn büyük  bir AR GE , bilgi birikimi  ve laboratuvar şartları  gerektirmektedir. İyi bir yakıt filtresi aracınızın sessiz çalışmasını, istenilen tork  ve gücü alabilirsiniz.

Yağ Filtreleri

Hava Filtreleri

Yakıt Filtreleri

Hidrolik Filtreler

2013© Tüm Hakları saklıdır.
Sistemimizden en iyi şekilde faydalanmanız için Chrome kullanmanızı öneririz.