Hakkımızda

İşini tutkuyla yapan 35 yılı aşkın bir başarı hikayesi…

Şampiyon Filtre, 1985 yılında İskenderun’da bir aile işletmesi olarak kurulmuştur. “Şampiyon” adını ilk kurulduğu günden beri temel ilkesi olan “Filtrelemede Başarı” hedefinden alan şirketimiz, 35 yılı aşkın tecrübesiyle daha büyük bir aileye dönüşerek; ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak otomotiv, tarım, iş makineleri ile ticari amaçlı otobüs ve kamyon gruplarına yüksek kaliteli yağ, yakıt, hava ve hidrolik filtreleri üretimini sürdürmektedir.

Şampiyon anlayışıyla sürdürdüğü tüm faaliyetlerinin ana hareket noktası olan “İleri teknoloji ve sürekli yükselen kalite anlayışı ile hizmet” vizyonundan yola çıkarak Türkiye’nin ilk AR-GE merkezli filtre üreticisi unvanına sahip olmuştur.

Şampiyon Filtre’yi başarılı ve farklı kılan kurucularından miras kalan tüm değerleri ve aile kültürü yaklaşımını tüm çalışanlarına ve iş ortaklarına aktararak “Güvenilir Ortağınız” ilkesiyle hareket etmesidir. Bu yaklaşımdan hareketle Otomotiv Yan Sanayi Sektöründe en saygın şirketler arasında yer alarak iç ve dış pazarda her geçen gün artan bir sorumlulukla hizmet verme gururunu taşımaktadır. Sahip olduğu ISO 9001:2015 Kalite Sistem Güvence belgesi, TSE üretime uygunluk belgeleri ve 2007 yılında aldığı IATF 16949 belgesi ile gelişmiş makine parkı, üstün kalıp teknolojisi, çağdaş üretim ve yönetim anlayışı, deneyimli mühendis kadrosu, tam teşekküllü modern laboratuvar imkânları ve etkili Kalite Güvence Sistemi sayesinde Türkiye dışında uluslararası alandaki yerini sağlamlaştırarak 75 ülkeye ihracat gerçekleştiren global ölçekte bir firma konumundadır.

Şampiyon Filtre, kurucularından kalan aile kültürü mirasını kendi hedef ve ilkeleri doğrultusunda çıktığı sonsuz kaliteye yolculukta sürdürerek, sunduğu hizmetin güvenilirliğine ve kalitesine yeni başarılarını katarak gelecekte de ‘’Güvenilir Ortağınız” olmaya devam edecektir.

Sizlerle "Yılların ve Yolların Şampiyonu!" olmaktan gurur duyuyoruz.